Re-Leaf є оптовим та роздрібним виробником стійких паперових виробів з опалого листя.

Технологія нового покоління з переробки опалого листя на стійкі паперові вироби.

Нові виклики, що стоять перед людством, змушують шукати розв'язання нових проблем.

Наша команда поставила перед собою завдання знайти рішення для досягнення стійкості у виробництві паперу з використанням нової сировини - опалого листя, замість деревини.

Ми розробили унікальну технологію, яка дозволяє переробляти листяну біомасу на папір, який нічим не поступається звичайному.

 

Історія RE-leaf

Від шкільної ідеї до промислового виробництва

  • Як це було?

Проєкт RE-leaf PAPER, на ранніх етапах, був всього лише шкільною ідеєю учня сільської школи, який хотів показати свої здібності в галузі науки всій Україні, а можливо і всьому світу.

Будучи членом Малої Академії наук України та маючи можливість працювати в шкільній хімічній лабораторії, разом зі своїм викладачем він створив технологію з високопродуктивного отримання целюлози з опалого листя, як матеріалу для виробництва паперу. Ідея виникла внаслідок збігу обставин, коли в оточенні Карпатських лісів і постійно шукаючи шляхи запобігання їх вирубці він дійшов висновку, що опале листя як частина дерева може слугувати джерелом волокна для виробництва паперу. Серія експериментів, спроб і невдач з отриманням целюлози, придатної для формування паперу, дала результати. Вже восени 2017 року, після 4 місяців роботи, були представлені прототипи паперу, на яких можна було писати, малювати, друкувати і які мали хороші фізико-механічні характеристики.

 

  • Перші успіхи завдяки ідеї.

Будучи тоді учнем 10 класу, Валентин мав можливість представити дослідницький проєкт на кількох екологічних конкурсах на національному та міжнародному рівнях. Таким чином, впродовж двох років проєкт був представлений та виграв наступні заходи:

1) Всеукраїнська олімпіада з екології -1 місце.

2) Всеукраїнський науково-технічний конкурс Intel Eco Ukraine - 1 місце.

3) Міжнародна олімпіада з наукових розробок I_FEST (Туніс) - 1 місце.

4) Міжнародна олімпіада з екології Золота кліматична олімпіада (Республіка Кенія) -1 місце та Гран-прі.

5) Міжнародний конкурс ICYS Белград (Сербія) - 2 місце.

6) Міжнародна олімпіада геніїв Геніальна олімпіада (США) - 1 місце.

7) International Milset Expo Science Asia 2018 (Південна Корея) - 1 місце.

Після значних перемог українські та закордонні ЗМІ заговорять про проєкт. Валентин отримав низку запитів на розробку ідеї з простого дослідження в бізнес-проект, реалізація якого дала б можливість виготовити документ на комерційній основі.
Таким чином, на національному та міжнародному рівнях було залучено кілька програм прискорення, що суттєво вплинуло на позицію проєкт та дало бачення того, як перетворити ідею на комерційний проєкт.

  • Від ідеї до промислового виробництва.

У вересні 2018 року проєкт перейшов з лабораторії на промислове підприємство, яке виступило платформою для випробування технологій на промисловому обладнанні. Отже, промислові хімічні реактори прийшли на заміну пробіркам. Минуло майже півтора року, щоб технологія набула того вигляду, який вона має сьогодні. Було проведено три експериментально-промислові випробування для отримання волокнистої маси з опалого листя і два для перетворення маси в папір із 100% маси листків та у складі з біологічними наповнювачами для підвищення стійкості до розривів. У вересні 2019 року було окреслено остаточну формулу отримання маси та виробництва паперу для впровадження в промислових масштабах. Окрім виробництва паперу,  виготовляли та тестували й упаковку типу литої тари (прокладка для яєць), що дало додаткове бачення розвитку проєкту.

У травні 2019 року було отримано патент на технологію переробки листя з подальшим виробництвом паперу.

У 2020 році Валентин Фречка заснував ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО РЕ-ЛІФ ТЕХНОЛОДЖИ».

  • Що зараз відбувається з проєкт?

За шість місяців жорсткого графіка, проєкт багато в чому вдосконалився. Збільшено команду, розширено можливості використання листя, а також залучили зовнішніх іноземних партнерів для супроводу RE-leaf PAPER та сприяння залученню інвестицій для будівництва промислового заводу з переробною потужністю 20 000 тонн опалого листя на рік.

Також компанія «Науково-виробниче підприємство RE-Leaf PAPER» була включена до списку членів Enterprise Europe Network. Це велике досягнення для компанії, оскільки це наші перші успішні кроки у великий бізнес.

Додавання нашої компанії до цієї мережі дало нам цікаві та корисні відгуки, а це означає, що наша діяльність цікава іншим, і вони бачать у цьому потенціал, тому ми рухаємось у правильному напрямку.

Співпраця з CANOPY розпочалася з липня 2020 року. RE-leaf PAPER та CANOPY підписали декларацію про партнерство, яка допомагає проєкт вдосконалити технології на всіх континентах та досягти стійкості у виробництві, пропонуючи існуючим паперовим компаніям відмовитись від вирубки дерев та замінити традиційну деревину на нову альтернативу - опале листя.

Ще одним проривом RE-leaf PAPER стала розробка та реалізація соціальної складової проєкт, метою якої є надання суспільству змоги брати участь в активному збереженні лісів від вирубки лісів, висаджуючи дерева, маючи при цьому можливість контролювати стан цих дерев та отримувати дохід від природоохоронної діяльності.

Для покращення іміджу проєкту та довіри, на базі RE-leaf PAPER була створена наглядова рада, очолювана Геннадієм Полонським, до компетенції якої входить залучення всесвітньо відомих людей, які піклуються про майбутнє нашої планети.

З жовтня 2020 року по лютий 2021 року команда RE-leaf проходила навчання в міжнародному словацькому прискорювачі "Челленджер" від консалтингової компанії CIVITTA. Цей тренінг відкрив для RE-leaf ряд можливостей та нових контактів для розробки проєктів.

У січні 20211 р. RE-leaf PAPER отримав підтримку від WWF (Всесвітній фонд природи).


Apple заснували в простому американському гаражі.

Nike запустився у батьківській пральні.

Disney  був створений у підвалі приватного будинку.

У цьому є щось символічне, оскільки компанія RE-leaf PAPER з'явилася у звичайній сільській шкільній лабораторії.

Тоді ще ніхто не міг здогадатися, що через 3 роки буде заснована компанія RE-leaf PAPER, основною діяльністю якої на цей час є доведення ідеї до стійкого, масштабного, прибуткового  виробництва паперу.

 

Далі буде…